Doradztwo prawne w Dubaju

 

Dubaj stanowi najbardziej dynamicznie rozwijające się centrum biznesowe na świecie. Korzystny system podatkowy, prostota prowadzenia biznesu, stabilna sytuacja na rynku i duże możliwości rozwoju to tylko niektóre elementy przemawiające do inwestorów z całego świata. Przy zakładaniu i prowadzeniu działalności istotna jest dobra znajomość obowiązujących regulacji i przepisów prawnych. Każdy kraj posiada swoje ustawy i kodeksy prawne, co dotyczy także Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Doradztwo prawne w Dubaju to istotny filar dla przedsiębiorców pragnących zrozumieć tamtejsze funkcjonowanie rynku. Dobra znajomość panującego prawa pozwoli korzystniej zarządzać przedsiębiorstwem i uchronić je przed obciążeniami  finansowymi. Jak wygląda system prawny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich? Czy skorzystanie z pomocy doradcy prawnego zagwarantuje sukces firmie?

 

Prawo w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Zjednoczone Emiraty Arabskie charakteryzuje zróżnicowany system prawny. Autonomia systemu prawnego uzależniona jest od usytuowania konkretnego emiratu. Każdy emirat ma swobodę w ustaleniu kwestii prawnych dotyczących obszarów np. prawa cywilnego, handlowego, czy nieruchomości. Natomiast w całych ZEA obowiązujące nadrzędnie prawo federalne, głównie oparte jest na szariacie, ze względu na wysoką dominacją muzułmańskiej kultury. Międzynarodowa otwartość Zjednoczonych Emiratów Arabskich wpłynęła na utworzenie prawa mieszanego, które łączy w sobie elementy prawa zwyczajowego z anglosaskim. Zjednoczone Emiraty Arabskie charakteryzuje również system sądownictwa oparty na zasadach prawa i sprawiedliwości, korzystne prawo podatkowe oraz przyjazne środowisko regulacyjno-prawne dla biznesu. 

 

Doradca prawny

Prowadzenie przedsiębiorstwa w ZEA wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy prawnej w zakresie finansów, podatków oraz panujących obyczajów. Zróżnicowany w zależności od docelowego emiratu system prawny, może sprawiać trudności i problemy we właściwej interpretacji przepisów. Z tego względu warto zaufać w tej dziedzinie specjalistą. Doradztwo prawne w Dubaju – czy warto skorzystać z takiej formy pomocy?

Doradca prawny to profesjonalista, który doskonale zna i rozumie obowiązujące przepisy prawne, panujące zasady i ograniczenia każdego z emiratów. Posiadana wiedza oraz doświadczenie pozwoli na szybsze zrealizowanie działań bez popełniania niepotrzebnych błędów. Usługi doradztwa prawnego nie kończą się tylko na konsultacji prawnej. Doradca prawny świadczy pomoc w procesie zakładania działalności, tworzenia strategii biznesowych, zarządzania firmą, analizy ryzyk, umów oraz zawieranych kontraktów. Pełni znaczącą funkcję w nadzorowaniu transakcji kapitałowych i reprezentacji interesów przedsiębiorcy. Do roli doradców prawnych należy również rozwiązywanie sporów oraz prowadzenie negocjacji odbywających się prywatnie lub z udziałem instytucji państwowych.

 

Doradztwo prawne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W jakich sektorach gospodarki doradztwo prawne w ZEA sprawdzi się najbardziej z perspektywy inwestora? Dla przedsiębiorców nieoceniona aprobata i wsparcie doradców prawnych będzie niezwykle istotne w dziedzinie: 

Prawa korporacyjnego

Znajomość sektora prawa korporacyjnego to ważny element w procesie zakładania działalności, rejestrowania spółki oraz zarządzania jej późniejszym funkcjonowaniem na rynku. Doradztwo prawne w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na tym etapie działa w zakresie opracowania umów, kontraktów, restrukturyzacji, przejęć i fuzji. Wszystkie te realizacje przeprowadzona są zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami korporacyjnymi. 

Prawa nieruchomości

Rynek nieruchomości szczególnie w Dubaju stanowi bardzo atrakcyjny sposób inwestowania pieniędzy, ze względu na mocno rozwinięty sektor turystyczny. Wsparcie doradców prawnych jest niezbędne dla osób prywatnych lub firm zajmujących się kupnem, sprzedażą, czy wynajmem nieruchomości. Prawnicy w tej kwestii oferują swoje usługi w zakresie tworzenia umów, kontraktów, negocjacji warunków, prowadzenia procesów transakcyjnych oraz rozwiązywaniu kwestii spornych. 

Prawa kontraktów

Zjednoczone Emiraty Arabskie to szansa dla inwestorów na zawieranie międzynarodowych współprac sprzyjających rozwojowi firmy i zajęcia konkurencyjnej pozycji na rynku. Wiedza i umiejętności doradców prawnych są tutaj istotne i potrzebne do konstruowania oraz analizowania zawieranych kontraktów. Tłumaczenia dokumentów i negocjowania najkorzystniejszych warunków. Dobrze skonstruowany kontrakt z uwzględnieniem dobra firmy to klucz do sukcesu.  

Prawa pracy

Odmienny system oraz kodeks pracy sprawia problem nie tylko przedsiębiorcom, ale również zatrudnionym osobom. Prawnicy w tym obszarze pomagają skonstruować strategię funkcjonowania przedsiębiorstwa zgodną z kodeksem pracy i obowiązującymi normami. Na tym etapie tworzą umowy o pracę, rozwiązują kwestie sporne oraz pomagają w zatrudnieniu cudzoziemców. 

 

Doradztwo prawne w Dubaju

Skorzystanie z pomocy doradców prawnych jest nieuniknione. Zrozumienie prawa obowiązującego w obcym kraju stanowi ogromną trudność dla wszystkich inwestorów. Samodzielne zapoznanie się z obowiązującymi zasadami w środowisku biznesowym ZEA wiązałoby się z dużymi startami czasu oraz pieniędzy. Na każdym etapie zarządzania własną działalnością istotna jest dobra znajomość prawa funkcjonującego w danym kraju. Bez dobrej znajomości przepisów szansa na osiągnięcie sukcesu na międzynarodowej arenie zdecydowanie maleje. Pomoc doradców prawnych pozwala zaoszczędzić czas i gwarantuje uniknięcie niepotrzebnych błędów w tym konsekwencji finansowych.  Doradztwo prawne w Dubaju nie skupia się tylko na obszarach prawa. Prawnicy doskonale wiedzą, jak wygląda etyka i kultura prowadzenia biznesu w tym miejscu. Ich doświadczenie gwarantuje zdobycie wiedzy w tym zakresie i wykorzystanie jej w budowaniu kontaktów biznesowych.