Światowej klasy infrastruktura – czym Dubaj przyciąga przedsiębiorców z całego świata? 

Dubaj to coś więcej niż kolejny punkt na mapie świata! To globalne centrum biznesowe odgrywające kluczową rolę w światowej gospodarce. Dynamicznie rozwijający się rynek, korzystny system podatkowy, prostota prowadzenia i zakładania działalności gwarantuje mnóstwo możliwości rozwoju. Otwartość Dubaju, stabilna sytuacja gospodarcza i korzystne warunki przyciągają inwestorów z całego świata. Dubaj to miasto przyszłości, które już samym wyglądem przykuwa uwagę całego świata. Nowoczesna, nietypowa architektura, luksus i tętniące życiem miasto to tylko niektóre elementy budujące niepowtarzalny klimat. Odkryj, co jeszcze do zaoferowania ma Dubaj i dowiedz się, dlaczego to miejsce jest synonimem sukcesu dla całego globu! 

 

Od małego portu rybackiego do światowego centrum biznesu 

Każdemu z nas Dubaj kojarzy się z nowoczesnością przepychem i luksusem, ale czy zawsze tak było? Przyjrzyjmy się bliżej historii Dubaju. Co przyczyniło się do sukcesu tego miejsca? Pewnie pierwszym elementem, o którym pomyślimy, będzie ropa naftowa, ale zacznijmy od początku. Kiedyś Dubaj ze względu na swoje korzystne od zawsze położenie był skromnym portem rybackim nad Zatoką Perską. Brak opodatkowania był charakterystyczny dla tego miejsca już w latach 90.  Wolny port  bez podatków za import i eksport towarów gwarantował utworzenie ważnej lokalizacji handlowej. Dubaj stanowił w tym czasie istotne miejsca dla zagranicznych kupców. Jednak strategiczne położenie miasta nie zagwarantowało wystarczających funduszy do rozwoju. To właśnie wydobycie ropy naftowej przyczyniło się do wzrostu PKB i rozbudowy miasta, dzięki nakładom finansowym z handlu baryłkami. Od tamtej pory Dubaj stale wykorzystywał swoje zasoby naturalne do błyskawicznego przekształcenia w rozwijające się centrum biznesowe. Dzięki wizjonerskim decyzjom i strategicznym inwestycjom władz, Dubaj zaczął budować swoją pozycję na międzynarodowej arenie. Definiując najszybciej rozwijającą gospodarkę świata.

 

Infrastruktura Dubaju

Historia Dubaju zwróciła już uwagę na korzystne położenie tego miasta. Strategiczne usytuowanie na skrzyżowaniu Europy, Azji i Afryki przyciąga przedsiębiorców z całego świata. Obecnie Dubaj wyznacza międzynarodowe standardy w zakresie logistyki i infrastruktury. Światowej klasy infrastruktura pozwala na obsługę niewyobrażalnych liczb towarów. 

W Dubaju znajdują się najbardziej ruchliwe, największe międzynarodowe lotniska i porty na świecie. Porty w Dubaju nadzorują 78 terminali morskich i prowadzą działalność na kilku kontynentach. Zarówno międzynarodowe lotnisko, jak i port są w stanie obsłużyć blisko 30 milionów ton ładunku rocznie oraz obsłużyć ponad 160 milionów pasażerów. Niezwykle rozwinięta infrastruktura i dobra pozycja zapewnia utrzymanie dużej przepustowości oraz wysokiej jakości transportu powietrznego, jak i morskiego. Międzynarodowy handel w Dubaju odgrywa kluczową rolę w światowej gospodarce i zapewnia mnóstwo możliwości do rozwoju biznesu na tej płaszczyźnie.

 

Gospodarka w Dubaju

Wiemy już, że światowej klasy infrastruktura przyczynia się do rozwoju międzynarodowego handlu i podbicia różnych rynków.  Czym jeszcze charakteryzuje się Dubaj i w co można zainwestować? Najbardziej rozwinięta i stabilna gospodarka świata pozwala na inwestowanie w:

 

Nieruchomości

Nowoczesna architektura, rozwinięta turystyka, wille i apartamenty z pięknymi widokami zachęcają do inwestowania w rynek nieruchomości przedsiębiorców z całego świata. Brak opodatkowania nieruchomości, niższe koszty zakupu i utrzymania inwestycji to również niewątpliwe zalety, dla których większość osób inwestuje pieniądze. 

 

Handel i turystyka

W Dubaju znajduje się największe centrum rozrywkowo-handlowe na świecie z licznymi sklepami, restauracjami, atrakcjami i luksusowymi butikami. Duża rozpoznawalności i atrakcyjność tego miejsca umożliwia duże pole do rozwoju działalności handlowej i turystycznej.  

 

Technologia

Miasto przyszłości to najczęściej spotykane określenie tego miejsca. Bardzo rozwinięta technologia i otwartość na nowoczesne rozwiązania daje szansę na rozwój biznesu w zakresie nowinek technologicznych, sztucznej inteligencji, czy robotyki. 

 

Czym jeszcze przyciąga Dubaj?

Rozwinięta infrastruktura i wiele możliwości rozwoju to nie wszystko, czym może zaskoczyć nas Dubaj. Korzystny system podatkowy to coś, co w Dubaju znane jest od dawna. Brak opodatkowania na nieruchomości, eksport i import większości towarów oraz niskie cła to elementy sprzyjające niewielkim kosztom prowadzenia działalności. Jedyny obowiązujący tu podatek VAT nakładany jest w wysokości 5% na niektóre usługi i towary. Łatwość prowadzenia i zakładania różnorodnych spółek to kolejna zaleta, która daje szanse na szybki rozwoju biznesu i podbicie międzynarodowych rynków. Duża konkurencja to wada, która przekuta w zaletę gwarantuje szansę na utworzenie współprac o szerokiej rozpoznawalności. Dubaj to nie tylko idealne miejsce do rozwoju biznesu, ale także do życia. Charakteryzuje się dużym bezpieczeństwem pomimo ogromnych różnic kulturowych, sprzyjającą polityką prowadzenia biznesu i programami wsparcia ze strony rządu. 

 

Podsumowanie

Dubaj to niesamowite miejsce. Światowej klasy infrastruktura, korzystny system podatkowy i polityka prowadzenia działalności sprzyja rozwojowi biznesu na skalę międzynarodową. Dubaj to jedyne miejsce na świecie, które daje tak ogromną szansę na osiągnięcie sukcesu. Z pomocą profesjonalistów doskonale znających rynek, tutejszą kulturę i obyczaje możemy osiągnąć wszystko. Niskie opodatkowania i  strefy wolnocłowe zapewniają korzystne warunki do inwestowania w jeszcze większy rozwój działalności. Stabilna gospodarka tego miejsca zmniejsza ryzyko poniesienia start i zapewnia wysokie poczucie bezpieczeństwa przy inwestycjach. Może Dubaj pomoże właśnie Tobie w spełnieniu biznesowych marzeń i dotarciu na sam szczyt!